Барвінківський ліцей №1
Барвінківської міської територіальної громади
Ізюмського району Харківської області
З ЧОГО ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ

Історія закладу освіти починається із 1901 року, коли в Барвінковому Ізюмського повіту було відкрите сільське народне училище, яке згодом реформували в церковно-приходську школу.

Із 1917 року тут відкривається початкова школа, яка у тридцяті роки переїздить у колишнє приміщення комерційного училища, ставши семирічною, а у 1936 році – середньою школою №1. Гордістю та окрасою міста і району була наша школа. Вона мала 13 класних кімнат, актову залу, їдальню, майстерні, стрілецький тир. У той часу закладі навчалося до 1100 учнів.

Із 1943 року школа займає різні споруди. І тільки в середині 60-х надовго перебазовується в корпуси на центральній площі міста.

Упродовж усього існування навчального закладу цікавим та змістовним було життя його вихованців. У цьому заслуга педагогічного колективу та директорів, які очолювали заклад у різні роки. Це Сик В.Я., Лось П.І., Корнієнко В.Н., Руденко А.Ф., Пащенко І.П., Мудрак М.М., Доценко Г.М., Хоменко А.М. Їхня доля тісно переплелася з життям школи, долею багатьох випускників. Тому і живуть вони у пам’яті своїх вихованців, а для нинішніх учителів залишаються зразком відданого служіння своїй справі.

Квітень 1981 року став датою оновлення Барвінківської середньої школи №1 імені Скрипника, яка справила новосілля в новозбудованому типовому приміщенні.

Дев’ятнадцять років заклад освіти, провідний у районі, очолювала Заслужений учитель України Анна Миколаївна Хоменко.

Із 2003 року по 2015 рік Барвінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 імені Скрипника була реорганізована в Барвінківську гімназію №1, із серпня 2015 року змінено тип закладу, відтоді це Барвінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Барвінківської районної ради.

Відповідно до рішення XV сесії 7 скликання Барвінківської районної ради Харківської області від 26 липня 2017 року №425-7 на базі нашої школи утворено опорний заклад Барвінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, до складу якого увійшли дві філії: Подолівський НВК та Барвінківська №4.

Колектив відкрив нову сторінку своєї історії.

Барвінківська перша школа – це дружний колектив учнів та вчителів, які разом із батьками долають шлях до вершини знань, працюють над формуванням гармонійно розвиненої особистості.

Мова навчання - українська.

Учні початкових класів мають можливість здобувати знання за традиційною, розвивальною системами навчання та в класах, які працюють за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».

Для учнів 5-9 класів введено допрофільне навчання, а у 10-11 впроваджено такі профілі навчанняї:історичний та інформаційно-технологічний.

Учні закладу освіти залучені до науково-дослідницької роботи в МАН.

У школі працюють гуртки туристичного, художньо-естетичного, військово-патріотичного, краєзнавчого спрямування та ряд спортивних секцій.

Педагогічний колектив школи прагне розвивати творчий потенціал учнів, формувати їх самостійність, якості лідера, прагнення зробити особистий внесок у справу піднесення престижу навчального закладу.

Найвищим рівнем розвитку дитячого колективу є учнівське самоврядування. У закладі освіти для учнів 1-4 класів діє дитяча організація “Країна Барвінкова”. Із метою виховання свідомого громадянина України для учнів 5–8 класів створена громадська організація “Країна незалежних міст”. Робота в "міністерствах" готує старшокласників до самостійного життя, сприяє закріпленню у них мотивів громадянського обов'язку, необхідності приносити користь людям та своїй державі.

Корисні посилання
Наші контакти
64701, Харківська область, Ізюмський район,
м. Барвінкове, вул. Освіти, 80
тел: (05757) 4-20-93, (05757) 4-11-64
E-mail: